• 06.03.23, 11:00

Juhtide vaimne tervis: tagasiastumise kunst – millal ja kuidas ametist lahkuda?

Maailmas, kus pingutamine ja tulemuslikkus on au sees, võib mõte töölt lahkuda tunduda vastuoluline. Lõppude lõpuks on meid õpetatud uskuma, et edu saavutatakse raske töö ja järjekindlusega ning tagasiastumine on nõrkuse märk, kirjutab kogenud tööstusjuht, koolitaja ja vaimse tervise edendaja Kristjan Rotenberg.
Maailmas, kus pingutamine ja tulemuslikkus on au sees, võib mõte töölt lahkuda tunduda vastuoluline. Aga millal kaaluda töölt lahkumist? Koolitaja ja vaimse tervise edendaja Kristjan Rotenberg jagab mõtteid ja tööriistu, millal tasub kaaluda töölt lahkumist ja kuidas juhina väärikalt samm tagasi astuda.
  • Maailmas, kus pingutamine ja tulemuslikkus on au sees, võib mõte töölt lahkuda tunduda vastuoluline. Aga millal kaaluda töölt lahkumist? Koolitaja ja vaimse tervise edendaja Kristjan Rotenberg jagab mõtteid ja tööriistu, millal tasub kaaluda töölt lahkumist ja kuidas juhina väärikalt samm tagasi astuda. Foto: Raul Mee
Aga mis siis, kui töölt lahkumine võib olla hoopis võti oma tõelise potentsiaali avamiseks? Mis siis, kui tagasiastumine on tegelikult nutikas samm, mis võib tuua kaasa suurema edu ja eneseteostuse karjääris ja isiklikus elus? Tagasiastumise kunst on julge samm, mida edukad inimesed õigel hetkel nutikalt kasutavad.

Seotud lood

Uudised
  • 20.01.23, 13:44
Võimuga mõjutamine vs. võimustamine
Võimuga mõjutamise tulemuseks võib olla allumine, pühendumine või vastasseis – sõltuvalt sellest, missugust mõjutamise taktikat kasutatakse ja kuidas reageerib sellele teine asjaosaline.
Uudised
  • 17.02.23, 13:31
Koolitused, mis aitavad luua uusi juhtimispraktikaid
Lugesin hiljuti LinkedInist coachi ja juhtimiskoolitaja Raimo Ülavere postitust, kuidas selle asemel, et olla strateegid, pika vaatega unistajad ja suurte ideede maaletoojad, tegelevad juhid igapäevaselt hoopis inimestevaheliste probleemide lahendamise, töötaja(te) tekitatud tornaadode tagajärgede likvideerimise või omaniku emotsionaalselt laetud sekkumiste maandamisega. Aega strateegiliste plaanide seadmiseks, inspireerivaks innustamiseks või juhtimispraktikate arendamiseks kipub nappima. Ometi sünnivad uued ideed ning vajalikud lahendused just õppimisest, refleksioonist ja viljakatest aruteludest.
Uudised
  • 15.02.23, 09:00
Töötaja läbipõlemist põhjustavad organisatsiooni tööharjumused
Töötervishoiupsühholoogias kirjeldatakse läbipõlemist kui reaktsiooni pikaajalisele ravimata tööstressile, mida iseloomustavad kolm sümptomit: kurnatus, küünilisus ja tööefektiivsuse vähenemine. Seda ei käsitleta meditsiinilise haigusena, vaid pigem terviseseisundina, mille on põhjustanud kontrolli kaotamine oma tööelu üle. Töötaja läbipõlemise tõttu kaotab palju ka organisatsioon.
Uudised
  • 01.02.23, 11:06
Inimkesksus personalijuhtimises. Miks peaks heaolu olema kasumist tähtsam?
Sageli öeldakse, et inimesed on ettevõtte parim ressurss. See on saanud klišeeks. Aga ehk ei peaks üldse nii mõtlema, arvab mõtteliider Jamie Gruman. Ta ei ole kunagi omaks võtnud vaadet, et inimesed on sisend, mida kasutatakse majandusliku kasu suurendamiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.11.24, 15:59
Schneider Electric: palgapakkumine ei taga jätkusuutlikku tulemuslikkust
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele