Juhtimises on tõusnud emotsionaalse intelligentsuse kõrvale uus termin, milleks on vaimne intelligentsus, ütleb EASi ettevõtluse- ja innovatsioonikeskuse direktor ning Rohetiiger algatuse asutaja Mihkel Tammo.
- Kui oled valinud õige inimese tiimi, sa usaldad teda ja annad talle kuuluvustunde ja eesmärgi, siis pole vaja teda selleks survestada, et ta head tööd teeks, ütleb Tammo (paremal). Foto: Erakogu
Kui eelmise sajandi ärimudeli keksimine eluiga oli 54 aastat, siis aastal 2022 on see 6 aastat. Selline muutus vajab ka teistmoodi juhtimist. „Meie ümber on palju ärevust, mis minu arust on eelmise põlvkonna Lääne juhtimiskultuuri vili, kus märksõnadeks oli pudelikaelad ja protsesside efektiivistamine: juhi roll oli tekitada pidevalt surveid eesmärkide suunas. Minu vaates peaks olema tänase juhi roll survete eemaldamine,“ ütleb Tammo. „Minu juhtimise alustala on rahulikkus. Kui oled valinud õige inimese tiimi, sa usaldad teda ja annad talle kuuluvustunde ja eesmärgi, siis pole vaja teda selleks survestada, et ta head tööd teeks.“
Saates tuleb juttu ka sellest, milliseid mõtteid ja paralleele tekitas Ozan Varoli raamat
„Mõelge nagu raketiteadlane. Lihtsad strateegiad suurteks edusammudeks elus ja töös“.
Saadet juhib Urmas Kamdron.
Saadet saab järelkuulata siit:
https://bit.ly/37on2wI.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.