• 24.05.23, 09:00

Miks õnnestumiseks ei piisa pelgalt oskuste värbamisest?

Viimastel aastatel räägitakse üha enam hästitoimivatest ja edukatest meeskondadest, mis ei ole pelgalt grupp tarku inimesi koos ühise eesmärgi suunas liikumas, vaid meeskond, kus iga indiviid saab päriselt toetuda oma tugevustele ja selle kaudu meeskonda panustada. Kui paljude ettevõtete juhid saavad siin päriselt kaasa noogutada või jääb see paljude organisatsioonide jaoks pelgalt helesiniseks unistuseks?
Miks õnnestumiseks ei piisa pelgalt oskuste värbamisest?
  • Foto: Pixabay
Hiljuti sattusin rääkima ettevõtte juhiga, kes kurtis, et tal on meeskonnas tipptasemel disainer, kelle visuaalne keel on parim, mida ta kunagi näinud on. Ometi pole kõik nii ilus, kui pealtnäha paistab. Meeskonnaga suheldes on töötajal pidevad konfliktid teiste kolleegide ja koostööpartneritega, mis nõuab juhilt igal nädalal arvestatavat aja- ja energiakulu vahemehe rolli täitmiseks. Hire-for-skills-fire-for-attitude-kontseptsioonist on palju räägitud, ometi tundub, et värbamisotsuseid tehes ollakse jätkuvalt pimestatud töötaja tipptasemel tehnilistest oskustest ning pööratakse vähem tähelepanu isikuomadustele ja meeskonda sobivusele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.25, 10:43
Suhtlus loob või lõhub meeskonna
Tugev ja motiveeritud meeskond ei sünni iseenesest – selle aluseks on selge ja argumendil põhinev suhtlus. Selge ja struktureeritud suhtlemine pole lihtsalt "tore omadus" – see on hädavajalik, et meeskond suudaks teha tõhusat koostööd, langetada informeeritud otsuseid ja tulla toime keeruliste olukordadega. Kui kommunikatsioon on kaootiline ja arusaamatu, siis võime olla kindlad, et probleemid kuhjuvad ja takistavad meeskonna edasiliikumist. Kuidas kujundada töökeskkond, kus iga tiimiliige tunneb end kaasatuna, väärtustatuna ja motiveerituna?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele