Koos kasvamine tähendab ERGO Baltikumi jaoks töötajate teadlikkuse tõstmist: mitmekesisuse teema avamist ja töötajateni viimist. Kuidas seda tehti ja mis tõi ettevõttele mitmekesise tööandja märgise?
- Helena Jõerand-Konsap jagab ERGO Baltikumi kogemust, mis tõi ettevõttele “Austame erinevuse” tunnistähe.
ERGOs on seni keskendunud mitmekesisuse toetamisel peamiselt naistele ja vanuselisele mitmekesisusele. ERGO kindlustuse personali- ja haldusosakonna juhi Helena Jõerand-Konsapi kinnitusel on läbi aastate toetatud naiste karjääri ja tänaseks on esimesel juhtimistasemel naisi 60%. “Tähelepanu oleme pööranud ka eri vanusegruppide ootustele ja vajadustele, näiteks analüüsinud pühendumusuuringu tulemusi vanusegruppide lõikes. ERGO toetab eri vanusegruppe vastavalt nende elukaarele, võimaldades paindlikku töökorraldust koolis käimiseks, pakkudes lapsehoolduspuhkusel olevatele naistele ja meestele võimalust töötada osaajaga ning pensioniealistele võimalust ka osakoormusega tööks, kui nad soovivad oma koormust vähendada.”
Seotud lood
60 ettevõtet tunnustati mitmekesise tööandja märgisega “Austame erinevusi”. Bolt oli üks neist.
“Boltil on Eestis rohkem välismaalastest töötajaid kui eestlasi ja globaalselt palgates on olnud suur rõhk värbamisprotsessi võimalikult õiglaseks kujundamisel,” jagab oma kogemusi Bolti mitmekesisuse ja võrdõiguslikkuse juht Mare Heinluht.
Eile, 29. mail, tunnustati 60 Eestis tegutsevat ettevõtet, avaliku sektori organisatsiooni ja vabaühendust mitmekesise tööandja märgisega “Austame erinevusi”.
Mida mitmekülgsem on meeskonnaliikmete kultuuriruum, vanus, kogemused ja omadused, seda põnevamaid plaane ja ideid seal tiimis sünnib. Samas võib meeskonna mitmekülgsus tekitada ka sallimatust ja lahkarvamusi ning seetõttu on tähtis sel teemal harida nii juhte kui ka töötajaid.
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.